Koncert w Metal Cave 24 listopada

Lux Perpetua Chimera Hellhaim

24 listopada roku Pańskiego 2017 zapraszamy wszystkich na misterium, które odbędzie się w nieśmiertelnej kolebce warszawskiego podziemia metalowego – klubie Metal Cave(Olbrachta 46, 01-111 Warszawa), który, niczym wieczne miasto Rzym, nie ulega koniunkturze i dynamicznie zmieniającej się modzie, systematycznie goszcząc na swoich deskach perły polskiego i zagranicznego undergroundu.
Tego dnia zagrają dla Was: 

HELLHAIM (extreme heavy metal):
Enigmatyczny projekt zrzeszający muzyków różniących się wiekiem, doświadczeniem muzycznym, a przede wszystkim osobowością. Z pozoru niepasujący do siebie ludzie – lubieżny i złośliwy satyr, apodyktyczny miłośnik niemieckiego rocka, neurotyczny wiking z Kresów Wschodnich oraz udręczony i przeintelektualizowany młodzieniec – wspólnie tworzą muzykę wymykającą się jednoznacznej kategoryzacji.
Balansując na krawędzi grozy i przerysowania, zespół ukazuje w krzywym zwierciadle ludzkie dramaty, w swoich tekstach odnosząc się zarówno do wydarzeń historycznych, problemów współczesności, jak i wizji przyszłości.

LUX PERPETUA (heavy/power metal):
Lux Perpetua to jeden z nielicznych polskich zespołów z pogranicza gatunków heavy i power metalu. Ich inspiracje płyną z szeroko rozumianej literatury fantastycznej, jak również z klasycznych filmów fabularnych, a nawet gier komputerowych. Zespół cechuje wyważone połączenie energicznych riffów gitarowych i harmonicznych melodii. Trudno jednoznacznie określić, jaka naprawdę jest ich muzyka, ponieważ zespół od lat wypracowuje swój własny styl, unikalny dla sceny metalowej w Polsce, a może i za granicą.

CHIMERA (heavy/black metal)
Chimera powstała pod koniec 2013 roku w Warszawie z inicjatywy Rafała „Charona” Mazura. W składzie Andrzej Ruszkowski (perkusja), Rafał „Charon” Mazur (gitara), Grzegorz „Dante” Ptak (wokal, gitara), zespół szukał basisty. W międzyczasie Chimera pracowała nad swoim nowym, a zarazem pierwszym materiałem. Po kilku próbach z różnymi basistami, do składu dołączył Kuba Cieśluk. 
W maju 2014 roku Chimera gra swój pierwszy koncert w opoczyńskim klubie Avangarda, wychodząc tym samym na światło dzienne. We wrześniu tego samego roku zespół wchodzi do studia, w którym rejestruje ścieżki perkusji na pierwszy pełny album. Walka z nagraniami ma potrwać jeszcze półtora roku. W międzyczasie Chimera wybiera się w swoja pierwsza trasę po Polsce. Dzięsięć koncertów pod szyldem RISE OF ANTAGONISM, które dobyły się na przełomie 2014/2015 roku, przynosi Chimerze coraz większą liczbę słuchaczy. Zespół dzielił trasę z Mammonem z Wrocławia oraz z zespołem KOIOS z Warszawy.

Wjazd: 18:00
Start: 19:00
Bilety: 15 PLN

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/139093880146336/

Zobacz inne koncerty metalowe klikając w zakładkę „Koncerty”.