Brudny Skurwiel

https://www.facebook.com/events/476149833317893

Brüdny Skürwiel / HELLHAIM / Młot na Czarownice @Kraków (Garage)

Piątek, 21 lutego 2020 o 19:00 – 23:59

Po roku od ostatniego spotkania, krajowe heavy metalowe potęgi – Roadhog i HELLHAIM – ponownie łączą siły na koncercie w grodzie Kraka. Tym razem ich partnerem zbrodni będzie ezoteryczny Młot Na Czarownice prosto z Pionek, serca polskiego okultyzmu.

Ze względów zdrowotnych z uczestnictwa w wydarzeniu rezygnuje Roadhog. Godnie zastąpią go nieludzkie pomioty piekielne, uroczo określające się jako Brüdny Skürwiel!

Wejście: 19:00
Start: 19:30
Bilety: 15 zł (w przedsprzedaży) / 20 zł (na bramce)

Zagrają:

Brüdny Skürwiel (black/thrash, Gliwice) to czterech maniaków oldschoolowego metalu niestrudzenie obrażających wszelkie znane
człowiekowi świętości. Omijając trendy w muzyce i będąc wiernym ideałom podziemnego grania – trzymają się z dala od prestiżowych imprez, preferując w zamian koncerty w małych, ale za to wypełnionych po brzegi maniakami klubach.
Nagrywają tylko na setkę, wydają tylko kasety i winyle, odrzucając uporczywie propozycje wydania pełnego CD, a na koncie oprócz paru kaset mają 12” split z NunSlaughter i kolejny z japońskim Sabbat w drodze.

HELLHAIM (extreme heavy metal) – gdzieś między cmentarzem, a szpitalem psychiatrycznym w podwarszawskim Pruszkowie tworzy i nagrywa plugawy kolektyw, znany jako Hellhaim… Dwa bardzo dobrze przyjęte wydawnictwa, zwłaszcza pełny album „Slaves of Apocalypse” z ubiegłego roku, ugruntowały pozycję kapeli na scenie solidnego heavy metalu. A ten, połączony z elementami rock’n’rolla, thrashu oraz „klimatów” dał w efekcie trudny do sklasyfikowania materiał, który zbiera tylko pozytywne opinie. Zespół wrócił nie tak dawno z długiej i owocnej trasy z „The Last Warrior Tour” z TURBO.

MŁOT NA CZAROWNICE (heavy metal) – mieszanka starego, dobrego heavy metalu i hard rocka. Ostre riffy i solówki z piekła rodem, przenikliwy wokal wraz z mocnym niczym uderzenia młota, zdecydowanym rytmem tworzą niepowtarzalny klimat. W tekstach utworów, których autorem jest sam wokalista, można odnaleźć wiele porównań, które ukazują silny związek człowieka z siłami natury. Myślą przewodnią bywają często motywy mitologiczne oraz ogólnie pojęty dualizm, odwieczna walka żywiołów i wzajemne przenikanie się przeciwieństw.

https://www.youtube.com/watch?v=zFgxTAE3Oo4

Zobacz co naprawdę oznacza nazwa HELHEIM, a może jednak HELLHEIM